2017-09-11
Odnowienie Aktu poświęcenia Kościoła w parafiach diecezji w Sanktuarium MBF na Krzeptówkach
W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, we wszystkich parafiach diecezji, a także w rodzinach odnowiony został Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.
Do zawierzenia Matce Bożej, z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich, zachęcili biskupi 6 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Przebywając w „Polskiej Fatimie” odnowili Akt poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.

Czerwcowy akt poświęcenia był odnowieniem Aktu, którego polski episkopat dokonał 8 września 1946 r. na Jasnej Górze, pod przewodnictwem prymasa kard. Augusta Hlonda. Akt ten nawiązywał do ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi, dokonanego przez Piusa XII w 1942 r., którego inspiracją były objawienia fatimskie.

W wielu parafiach odnowienie aktu miało specjalną oprawę. W domaniewickim sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych i Pięknej Miłości, w którym tego dnia obchodzony był odpust Akt odczytał na zakończenie Eucharystii bp. Andrzej F. Dziuba.

O niezwykłą oprawę zadbał w parafii Miłosierdzia Bożego na Zadębiu ks. Jan Rawa. Uroczyste zawierzenie parafii i rodzin dokonało się na dodatkowej Mszy św. o godzinie 20.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej "Gościa Niedzielnego".

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej "Gościa Niedzielnego".
Data aktualizacji: 2017-09-19