2017-09-11
Przygotowania Eucharystii w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku
Po wakacyjnej przerwie społeczność "Klasyka" powróciła do przygotowywania comiesięcznych Eucharystii w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku.
niedzielę 10 września czytania i modlitwę wiernych przygotowali licealiści z klasy Ib. O oprawę muzyczną zadbał chór szkolny pod kierunkiem Marianny Rzeszotarskiej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Piotr Karpiński, dyrektor Zespołu Szkół im. ks. S. Konarskiego. Razem z uczniami modlili się także nauczyciele i rodzice.

– Ewangelia 23. niedzieli zawiera procedurę bardzo ważnej umiejętności, jaką jest upominanie człowieka, który grzeszy. Zanim jej się przyjrzymy, warto rzecz osadzić w szerszym kontekście i spytać, na czym polega samo upominanie i kto ma prawo tego dokonywać – mówił w homilii ks. Karpiński.

Kaznodzieja podkreślał, że żyjemy w świecie, w którym zrezygnowaliśmy z upominania. Chętnie mówimy za plecami o czyichś grzechach czy wadach, ale rzadko mamy odwagę upomnieć samego zainteresowanego. – Media dostarczają nam tu wielu przykładów. Oto studenci z Azji w autobusie miejskim zostają obrzuceni wulgaryzmami przez jednego ze współpasażerów i nikt z obecnych nie reaguje. Albo nastolatki katujące rówieśniczkę na oczach innych koleżanek. Czy też profesor pobity w autobusie w biały dzień, na oczach wielu, tylko dlatego, że ze swoim kolegą z Niemiec rozmawiał po niemiecku. Najczęściej w takich sytuacjach przyjmujemy postawę lękową – nie tylko nie upominamy agresora, ale nawet nie bierzemy w obronę ewidentnych ofiar – mówił.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej "Gościa Niedzielnego".

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej "Gościa Niedzielnego".
Data aktualizacji: 2017-09-19