2017-10-10
Uroczyste pasowanie na przedszkolaka
Dzieci ze skierniewickiego przedszkola Świętej Rodziny zostały pasowane na przedszkolaka. To pierwsza taka uroczystość w historii najmłodszego przedszkola diecezjalnego.
W niedzielę 8 października, podczas Mszy św. w kaplicy parafii Niepokalanego Serca NMP sprawowanej przez ks. Adama Matysiaka, ekonoma diecezji, świeżo upieczone przedszkolaki zostały oficjalnie włączone do kręgu przedszkola prowadzonego przez siostry Świętej Rodziny z Bordeaux. Było uroczyście, radośnie i rodzinnie.

- To pierwszy raz, kiedy zorganizowaliśmy takie święto dla nowo zapisanych dzieci - mówi s. Ewa Różycka, dyrektor przedszkola. - Skąd ten pomysł? W ostatnich latach brakowało nam oficjalnego przywitania dzieci i ich rodzin w naszych szeregach. Zależało nam na tym, by w uroczystości uczestniczyły całe rodziny, bo przecież i przedszkole, i nasz zakon są pod wezwaniem Świętej Rodziny. Dlatego też żaden inny termin nie wydawał się tak trafiony, jak niedzielna Eucharystia - tłumaczy siostra dyrektor.

Do uroczystego pasowania przystąpiło 13 dzieci. Towarzyszyli im rodzice. Wszystkie obecne przedszkolaki otrzymały indywidualne błogosławieństwo. Jednak żeby starszym kolegom nie było przykro, że nigdy nie doświadczyły pasowania, w poniedziałek 9 października wszyscy podopieczni placówki przyjęli z rąk siostry oficjalny tytuł przedszkolaka.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej "Gościa Niedzielnego".

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej "Gościa Niedzielnego".
[Galeria zdjęć]
Data aktualizacji: 2017-10-18