Nauczanie Pasterskie
Kuria Diecezjalna Łowicka  ›› Nauczanie Pasterskie
2017-09-04
Zaproszenie Biskupa Łowickiego na XIII Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach
Drodzy Bracia i Siostry,
Wszyscy miłujący Maryję i modlitwę różańcową,

„Matko i Królowo niosąca Chrystusa, przybywasz do dzieci, które Cię kochają. Przynosisz nadzieję także naszej ziemi, witamy Cię pieśnią, modlitwą Kościoła” – z poruszeniem serca śpiewaliśmy hymn dla Maryi, kiedy nawiedzała w znaku Jasnogórskiej Ikony wspólnoty parafialne naszej diecezji. Jestem głęboko przekonany, że miłość do Matki Bożej po raz kolejny przynagla nas do spotkania z Nią, tym razem w Jej wizerunku Pocieszycielki Strapionych w Sanktuarium w Domaniewicach, które co roku z potrzeby serca nawiedzają Bracia i Siostry z Kół Żywego Różańca.

Spotkajmy się razem w radości dziękczynienia za obecność Obrazu Czarnej Madonny na naszej ziemi. Spotkajmy się w nadziei, na to, że we wszystkich zmartwieniach o nas samych, a także o naszych bliskich „spełni się dla nas miłosierdzie Boga” (por. Hymn nawiedzenia „Matko niosąca Chrystusa”). Spotkajmy się we wspólnej modlitwie do Ojca w Niebie, by Maryja prosiła za nami – swoimi dziećmi, aby „cud przemiany serc się w nas dokonał” (por. Hymn nawiedzenia „Matko niosąca Chrystusa”).

Dlatego, w roku przeżywanych jubileuszy maryjnych, zapraszam Braci w kapłaństwie Księży Proboszczów i Księży Opiekunów, Drogich Zelatorów i Wszystkich Kochanych Braci i Siostry, Miłośników Modlitwy Różańcowej, w dniu 23 września 2017 roku na XIII Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach.

Niech dzięki naszemu wspólnemu spotkaniu z Matką niosącą Chrystusa „miłość zajaśnieje” (por. Hymn nawiedzenia „Matko niosąca Chrystusa”) w nas, a Maryja po raz kolejny „okaże się nam Matką, Służebnicą ludzi” (por. Hymn nawiedzenia „Matko niosąca Chrystusa”) na drodze do zbawienia.

W oczekiwaniu na spotkanie z serca błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Wasz Biskup
+Andrzej Franciszek Dziuba

Pliki do pobrania:
Zaproszenie wraz z programem (PDF, 1081.51 kB)
Data aktualizacji: 2017-09-19