Mapa serwisu Książka teleadresowa Mapa diecezji Wyślij kartkę Dodaj do ulubionych Kontakt Strona główna Książka telefoniczna Mapa Diecezji
Nauczanie Pasterskie
Kuria Diecezjalna Łowicka  ›› Nauczanie Pasterskie 
2013-07-04
Zaproszenie Biskupa Łowickiego na XVIII ŁPPM z Łowicza na Jasną Górę, 6 – 15.08.2013 roku
Jednym z najczęściej powtarzanych słów, opisujących ludzkie życie jest słowo „sukces”. Właściwie wszystko, co mówi się i pisze o człowieku, o ludzkim życiu i to w każdej dziedzinie, można sprowadzić do tego zagadnienia. Człowiekowi jakoś nie wystarcza samo tylko pojęcie „być”. Koniecznie chce dopisać do niego słowo wzrostu, rozwoju, postępu. Jeśli „być”, to już „być lepszym”, „być większym”, „bardziej być”, czyli właśnie – „odnieść sukces”.

Ta potrzeba, to dążenie objawia się indywidualnie każdemu człowiekowi najpierw jako młodzieńcze ideały, niezwykłe plany i marzenia, w których młody człowiek widzi swoją drogę wzrostu ku wielkości. Jest to doświadczenie tak naturalne, tak oczywiste, że kiedy z jakiegoś powodu nie ujawnia się w słowach i zachowaniu młodego człowieka, jego brak – brak planów, marzeń i ideałów - budzi szczery niepokój rodziców i wychowawców. I przeciwnie - im piękniejsze są ideały, plany i marzenia młodych ludzi - tym więcej nadziei i radości dla wszystkich. To zabrzmi paradoksalnie, ale jakże wielką jest powaga młodzieńczych marzeń! Rzec można, że jest to powaga historyczna, wręcz dziejowa!

Całość Zaproszenia w pliku poniżej.
Pliki do pobrania:
Zaproszenie (PDF, 150.41 kB)
Archiwum
‹‹‹
Liczba odwiedzin: 8907216
Data aktualizacji: 2017-10-18
P®esto