Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
29 maja 2016
Trzej Neoprezbiterzy w Diecezji Łowickiej
W bazylice katedralnej w Łowiczu 29 maja ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba wyświęcił na kapłanów 3 diakonów. Nowymi kapłanami diecezji łowickiej zostali: ks. Rafał Nawrocki z parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, ks. Paweł Pawlak z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie i ks. Mateusz Wojtczak z parafii pw. św. Katarzyny w Witoni.

28 maja 2016
Boże Ciało w Łowiczu
Po Mszy św. ulicami Łowicza przeszła barwna procesja z Najświętszym Sakramentem. Podobnie, jak w latach ubiegłych, gros osób uczestniczyło w niej w strojach ludowych. Wśród osób podążających za Jezusem Eucharystycznym były także władze miasta, siostry zakonne, a także goście z kraju i zagranicy.

21 maja 2016
Nowi Diakoni w Diecezji
W sobotę 21 maja do stanu duchownego zostali wprowadzeni trzej alumni Wyższego Seminarium duchownego. Obrzęd święceń diakonatu odbył się podczas Mszy św. której przewodniczył bp Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej.

Data aktualizacji: 2016-05-28