Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
4 lutego 2016
Święcenia biskupie ks. Wojciecha Osiala
W łowickiej bazylice katedralnej odbył się 4 lutego obrzęd święceń biskupich ks. Wojciecha Osiala, mianowanego przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym diecezji łowickiej.

3 lutego 2016
Zakończenie Roku Życia Konsekrowanego
W święto Ofiarowania Pańskiego w bazylice katedralnej w Łowiczu sprawowana była uroczysta Msza św. na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego. Eucharystii przewodniczył biskup nominat Wojciech Osial. Liturgia rozpoczęła się przed pomnikiem Jana Pawła II. Procesja ze świecami przeszła do katedry. Podczas Mszy św. osoby konsekrowane odnowiły śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Eucharystię uświetnił śpiew chóru sióstr niepokalanek z Szymanowa.

1 lutego 2016
Dziękczynienie w parafii Świętego Ducha
W łowickim kościele Świętego Ducha 29 stycznia, dokładnie w 70. rocznicę śmierci bł. Bolesławy Lament, bp Józef Zawitkowski przewodniczył uroczystej Mszy św. W tej świątyni przyszła błogosławiona i założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny została ochrzczona. Po Eucharystii odbyła się promocja książki "O Bolesi... łowicka dumka".

Data aktualizacji: 2016-02-11