Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
1 grudnia 2016
Święto patronalne Biskupa Ordynariusza
W dniu 30 listopada, w święto św. Andrzeja Apostoła Bazylika katedralna zgromadziła na modlitwie przedstawicieli całej Diecezji. Okazja była szczególna - modlitwa za ks. bpa Andrzej Franciszka Dziubę w dniu Jego imienin.

23 listopada 2016
Zwieńczenie Roku Miłosierdzia
W łowickiej katedrze bp Andrzej F. Dziuba uroczyście ogłosił akt uznania Jezusa Chrystusa jako naszego Króla i Pana.

13 listopada 2016
Uroczystości diecezjalne ku czci Patronki - św. Wiktorii
11 listopada z kościoła Świętego Ducha do bazyliki katedralnej w Łowiczu przeszła procesja z relikwiami św. Wiktorii patronki miasta i diecezji łowickiej. Na Starym Rynku odegrano hymn państwowy i wciągnięto flagę Polski na maszt. Ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba pobłogosławił złotym relikwiarzem z kośćmi czaszki św. Wiktorii na cztery strony świata.

Data aktualizacji: 2016-12-02