Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
10 kwietnia 2017
Niedziela Palmowa w Łowiczu
Diecezjalne spotkanie młodych w Łowiczu w ramach XXXII Światowego Dnia Młodzieży rozpoczęło się na Starym Rynku od uwielbienia Boga pieśniami. Ze sceny młodzież dała również świadectwa wiary. Liturgii Niedzieli Palmowej przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Po Eucharystii odbył się konkurs palm.

26 marca 2017
Msza św. dziękczynna za 25 lat istnienia Diecezji
W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego diecezja łowicka obchodziła srebrny jubileusz swojego istnienia. W centrum obchodów znalazła się uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Andrzej F. Dziuba.

3 marca 2017
Nabożeństwo wynagradzające
Wielkopostne spotkanie kapłanów diecezji łowickiej. Podjęli wezwanie papieża Franciszka, żeby pokutować za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

Data aktualizacji: 2017-04-23