Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
16 czerwca 2017
Uroczystości Bożego Ciała w Łowiczu
Eucharystia nie jest nagrodą dla ludzi doskonałych, lecz pokarmem dla grzesznych i słabych, dla każdego, ale trzeba przejść przez bramę miłosierdzia - mówił w Łowiczu przy czwartym ołtarzu bp Andrzej F. Dziuba.

14 czerwca 2017
Kościół Łowicki bogatszy o 38. nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.
12 czerwca podczas Mszy św. w bazylice katedralnej w Łowiczu bp Andrzej F. Dziuba pobłogosławił 38 mężczyzn, którzy będą pełnić posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w parafiach diecezji łowickiej.

11 czerwca 2017
Święcenia diakonatu w Łowiczu
Bp Wojciech Osial udzielił święceń diakonatu trzem alumnom Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu - Adrianowi Czerwińskiemu z parafii św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, Jakubowi Kicie z parafii św. Wawrzyńca w Kutnie i Bartłomiejowi Borowskiemu z parafii św. Stanisława Kostki w Łodzi. Uroczystość odbyła się 10 czerwca w bazylice katedralnej w Łowiczu.

Data aktualizacji: 2017-06-22