Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
16 sierpnia 2017
Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę
Po 9 dniach zmagania się z pogodą, trudem wędrowania i własnymi słabościami pątnicy XXII ŁPPM dotarli na szczyt Jasnej Góry. Swoje intencje, problemy, ale także podziękowania złożyli u stóp Matki Bożej.

26 czerwca 2017
Uroczyste pożegnanie cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Łowiczu
24 czerwca zakończyło się nawiedzenie diecezji łowickiej przez obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Na Starym  Rynku w Łowiczu sprawowano Mszę św., której przewodniczył abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Eucharystię koncelebrowało 30 biskupów. W Mszy św. uczestniczyli w niej wierni z różnych zakątków diecezji łowickiej. Część w barwnych strojach ludowych.

25 czerwca 2017
Milenium chrztu Rzeczypospolitej Polski w Tumie
W archikolegiacie w Tumie odbyły się 25 czerwca obchody 50. rocznicy Milenium chrztu Polski. Pół wieku temu w tym miejscu abp Karol Wojtyła sprawował Mszę św. z udziałem hierarchów pod przewodnictwem prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Na uroczystość rocznicową przybyli biskupi i przedstawiciele władz parlamentarnych oraz samorządowych. Mszy św. przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, metropolita senior krakowski. Homilię wygłosił abp Henryk Józef Muszyński, prymas Polski senior.

Data aktualizacji: 2017-08-16