Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
2 maja 2016
Świętowanie rocznicy konsekracji archikolegiaty i chrztu Polski w Tumie
Zabytkowa świątynia w Tumie nazywana jest perłą architektury romańskiej. Została konsekrowana 21 maja 1161 roku. Z okazji 855. rocznicy tego wydarzenia oraz 1050. rocznicy chrztu Polski tumska parafia pw. NMP Królowej i św. Aleksego oraz gmina Góra Świętej Małgorzaty zorganizowały 1 maja spotkanie modlitewno-kulturalne "Tum jest".

24 kwietnia 2016
Rozgrywki halowe już za nami
W dniu 23 kwietnia w Hali OSiR nr 2 w Skierniewicach odbył się turniej finałowy w kategorii "OPEN". W tym roku puchar Biskupa Diecezjalnego wywalczyła drużyna z parafii pw. Św. Macieja Apostoła w Bełchowie, II miejsce parafia pw. Świętego Ducha w Łowiczu, III miejsce parafia pw. Wszystkich Świętych w Żelaznej.

18 kwietnia 2016
Czuwanie powołaniowe w Skierniewicach
Po raz 12. w diecezji łowickiej odbyło się czuwanie powołaniowe, podczas którego zarówno świeccy jak i kapłani, siostry zakonne, klerycy i moderatorzy WSD w Łowiczu, a także rzesza młodzieży modlili się o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Czuwanie pod hasłem” „Bogaci miłosierdziem”odbyło się w parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach.

Liczba odwiedzin: 7101933
Data aktualizacji: 2016-05-02