Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
1 kwietnia 2015
XXX Światowe Dni Młodzieży na Rynku w Łowiczu
​W Niedzielę Palmową w Łowiczu odbyły się diecezjalne obchody XXX Światowego Dnia Młodzieży. Przed Mszą św. w bazylice katedralnej odbył się Festiwal Młodych. Ze sceny uczestnicy rekolekcji ewangelizacyjnych "Młodzi na Maxa" zachęcali do pójścia za Chrystusem. Eucharystii przewodniczył biskup łowicki Andrzej F. Dziuba. Na zakończenie spotkania młodych odbył się konkurs palm.

25 marca 2015
Rocznica Diecezji
Tradycyjnie, 25 marca wierni wraz z kapłanami pod przewodnictwem Biskupa Łowickiego gromadzą się w bazylice katedralnej na sprawowaniu dziękczynnej Mszy św. za utworzenie Diecezji.

21 marca 2015
Budziszewice Mistrzem Diecezji!
W dniu 21 marca w Hali ZSP w Międzyborowie odbył się turniej finałowy w kategorii "Gimnazjum". W tym roku puchar Biskupa Diecezjalnego wywalczyła drużyna z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Budziszewicach, II miejsce parafia Witonia, III Parafia Bełchów.

Data aktualizacji: 2015-04-01