Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
27 lipca 2016
Oficjalne rozpoczęcie ŚDM z udziałem naszej młodzieży
Pielgrzymi z diecezji łowickiej, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży, swoją bazę mają w Śledziejowicach pod Wieliczką. Na ceremonię otwarcia ŚDM na krakowskich Błoniach udali się po obiedzie. Dotarli tam pieszo i tramwajami. Uczestniczyli w Mszy św. z kard. Stanisławem Dziwiszem oraz podjęli próbę ułożenia "kartoniady" przedstawiającej logo ŚDM Kraków 2016.

26 lipca 2016
Miasteczko Łowickie ŚDM już tętni życiem
Popołudniowa porą w poniedziałek 25 lipca do Śledziejowic pod Wieliczką dotarła grupa pielgrzymów z diecezji łowickiej. Tam znajduje się ich baza - Miasteczko Łowickie, czyli pole namiotowe z zapleczem typu prysznice, toalety, dostęp do energii elektrycznej. Wieczorem uczestniczyli w Mszy św. w specjalnie utworzonej kaplicy.

25 lipca 2016
Młodzież Diecezji Łowickiej już w Krakowie
W poniedziałek 25 lipca z Kutna do Kokotowa pod Wieliczką wyruszył pociąg specjalny z pielgrzymami z diecezji łowickiej, którzy wezmą udział w Światowych Dniach Młodzieży. Po drodze zatrzymał się w Łowiczu. W Skierniewicach dosiadła się najliczniejsza grupa. Na dworcu w Kokotowe pielgrzymi wyróżniali się koszulkami promującymi województwo łódzkie i diecezję łowicką.

Data aktualizacji: 2016-07-27