Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
30 czerwca 2015
Rozpoczęcie prac przy kryptach w Bazylice Katedralnej
Od dwóch tygodni w bazylice katedralnej w Łowiczu trwają prace, których celem jest udostępnienie dla zwiedzających krypt, będących miejscem pochówku 12 prymasów Polski. Zabezpieczono już ołtarze w nawie północnej świątyni, która wyłączona jest z użytkowania.

25 czerwca 2015
III Spotkanie Wolontariuszy i Ambasadorów Światowych Dni Młodzieży
W sobotę 20 czerwca odbyło się III Spotkanie Wolontariuszy i Ambasadorów Światowych Dni Młodzieży. W Żyrardowie zebrała się młodzież z całej Diecezji Łowickiej. Spotkanie rozpoczęło się o 9:00 Mszą Świętą w kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia. Eucharystii przewodniczył biskup ordynariusz Andrzej Franciszek Dziuba.

22 czerwca 2015
III Zjazd Dużych Rodzin w Łowiczu
W niedzielę, 21 czerwca, w Łowiczu zakończył się III Zjazd Dużych Rodzin. Uczestnicy zjazdu oraz goście m.in. minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz uczestniczyli w Mszy św. w bazylice katedralnej pod przewodnictwem ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziuby. Homilię wygłosił bp senior Józef Zawitkowski. Bp Dziuba obchodził tego dnia 40. rocznicę świeceń kapłańskich. Złożono mu okolicznościowe życzenia.

Data aktualizacji: 2015-07-27