Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
14 sierpnia 2016
XXI ŁPPM na Jasnej Górze
o 9 dniach wędrówki XXI ŁPPM dotarła do Częstochowy. Razem z pielgrzymami przed tron Czarnej Madonny wszedł biskup ordynariusz Andrzej F. Dziuba. Pielgrzymi z poszczególnych grup wchodzili w koszulkach swojej grupy. Na Jasnej Górze pątnicy uczestniczyli w uroczystej Eucharystii.

7 sierpnia 2016
Wyruszyła po raz 21. - Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa
W sobotę 6 sierpnia po Mszy św. w katedrze łowickiej na Jasną Górę z Łowicza wyruszyła XXI Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa. Eucharystii przewodniczył biskup ordynariusz Andrzej F. Dziuba. Homilię zaś wygłosił bp Wojciech Osial. W Eucharystii uczestniczyli także bp Józef Zawitkowski i rzesza kapłanów.

1 sierpnia 2016
Młodzi z Diecezji na Mszy świętej Posłania
​Młodzież z Diecezji Łowickiej uczestniczyła w Mszy św. Posłania w podkrakowskich Brzegach, której w niedzielę przewodniczył papież Franciszek. Podczas Eucharystii Ojciec Święty ogłosił miejsce następnego spotkania. Kolejne ŚDM odbędą się w Panamie.

Data aktualizacji: 2016-08-23