Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
20 maja 2015
360. Piesza Pielgrzymka Łowicka już w drodze
Po porannej Mszy św. w kościele ss. bernardynek w Łowiczu, w poniedziałek 18 maja do Częstochowy wyruszyła jedna z najstarszych pieszych pielgrzymek. Już po raz 360. mieszkańcy ziemi łowickiej idą podziękować Matce Bożej za opiekę i prosić o potrzebne łaski.

17 maja 2015
Święcenia diakonatu w Bazylice katedralnej
W sobotę 16 maja bp Józef Zawitkowski udzielił w łowickiej bazylice katedralnej święceń diakonatu Mateuszowi Wojtczakowi, alumnowi V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Obrzęd odbył się podczas Mszy św., w której uczestniczyła wspólnota seminaryjna z rektorem ks. dr. Sławomirem Wasilewskim. Obecna była też najbliższa rodzina nowo wyświęconego diakona oraz wierni z parafii św. Katarzyny w Witoni, z której się wywodzi.

4 maja 2015
Obchody 3 maja z udziałem Ordynariusza
Wierni w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja wraz z biskupem ordynariuszem, władzami miasta i powiatu w asyście pocztów sztandarowych szkół, organizacji oraz stowarzyszeń działających na terenie Łowicza oddali hołd ojczyźnie. Zgromadzeni w bazylice katedralnej modlili się w intencji Polski i walczących o jej wolność na przestrzeni dziejów.

Data aktualizacji: 2015-05-21