Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
21 sierpnia 2014
Trzecia pielgrzymka z Diecezji już w drodze
W środę 20 sierpnia 2014 r. wyruszyła z Głowna 28. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy o godz. 6.00 w kościele św. Jakuba Ap. zgromadzili się na Mszy św., której przewodniczył ks. Bp Andrzej F. Dziuba. Pasterz diecezji odprowadził pielgrzymów do granicy miasta.

18 sierpnia 2014
Koronacja obrazu Matki Bożej Suserskiej
​W uroczystość Wniebowzięcia NMP w Suserzu odbyła się koronacja cudownego wizerunku Matki Bożej i Dzieciątka Jezus. W Mszy św. polowej uczestniczyli pielgrzymi z różnych stron diecezji łowickiej i spoza niej. Eucharystii przewodniczył metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Korony pobłogosławione przez papieża Franciszka na obraz założyli ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski oraz abp Gądecki.

7 sierpnia 2014
Wyruszyła XIX Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa.
W święto Przemienienia Pańskiego wyruszyła z Łowicza XIX Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę.

Data aktualizacji: 2014-08-27