Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
19 listopada 2014
Promocje lektorskie
​W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu odbyła się promocja lektorska. W niedzielę 16 listopada na Mszy św., której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, otrzymało ją 96 ministrantów. Każdy z nich przed ordynariuszem łowickim wyraził gotowość sumiennego wypełniania zadań lektora.

15 listopada 2014
Diecezjalne spotkanie organistów
W dniu 15 listopada br. w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu odbyło się doroczne spotkanie organistów i muzyków kościelnych. Wzięło w nim udział blisko 60 osób, na czele z J.E Księdzem Biskupem Ordynariuszem, Andrzejem Franciszkiem Dziubą.

11 listopada 2014
Wiktoria znaczy zwycięstwo - Uroczystości ku czci Patronki Diecezji
Od 1992 r. w Łowiczu dzień 11 listopada to nie tylko obchody związane ze Świętem Niepodległości ale przede wszystkim uroczyste wspomnienie św. Wiktorii, Patronki Łowicz, Księstwa Łowickiego i całej Diecezji.

Data aktualizacji: 2014-11-28