Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
28 czerwca 2014
Nowa Parafia w Skierniewicach
We wspomnienie Niepokalanego Serca N.M.P. w Skierniewicach na terenie przyszłego przedszkola diecezjalnego, w tymczasowej kaplicy, odbyła się uroczysta Msza św. podczas, której zostało ogłoszone powstanie 167. parafii w Diecezji.

22 czerwca 2014
I Diecezjalna Pielgrzymka Niewidomych, Niedowidzących oraz ich Przewodników
W sobotę 21 czerwca przed oblicze Matki Bożej Głogowieckiej przybyło ponad 200 pielgrzymów z diecezji łowickiej związanych ze środowiskiem niewidomych. Z inicjatywą pielgrzymki wyszedł ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba.

20 czerwca 2014
Boże Ciało w Łowiczu z udziałem Prezydenta RP
W uroczystość Bożego Ciała ulicami Łowicza przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem. Wziął w niej udział prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną. Łowicka procesja ze względu na wieloletnią tradycję i udział w niej osób w strojach ludowych została wpisana na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Data aktualizacji: 2014-08-01