Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
31 sierpnia 2015
Symbole Światowych Dni Młodzieży w Diecezji
Symbole Światowych Dni Młodzieży przybyły do Jaktorowa w piątek około godziny 19:30. Przyjechały do rejonu żyrardowskiego specjalnie z Diecezji Lubelskiej, aby odbyć pierwszą część Peregrynacji oraz towarzyszyć młodym podczas diecezjalnego spotkania młodzieży w Żyrardowie – Z Rio Do Krakowa.

29 sierpnia 2015
Odprawa katechetyczna
W piątek 28 sierpnia katecheci diecezji łowickiej spotkali się na odprawie. Tradycyjnie odbyła się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. To obowiązek każdego katechety, niezależnie od tego czy jest osobą świecką, księdzem, zakonnikiem lub zakonnicą.

25 sierpnia 2015
Rok po koronacji
​W uroczystość Wniebowzięcia NMP w Suserzu odbył się odpust parafialny. Podczas tegorocznego wspominano zeszłoroczną koronację obrazu MB Suserskiej. Sumie odpustowej przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Oprócz miejscowych parafian uczestniczyli w niej pielgrzymi, w tym po raz czwarty grupa z Gostynina. Po procesji wokół kościoła bp Dziuba ponowił akt zawierzenia Maryi.

Data aktualizacji: 2015-09-03