Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
29 września 2016
Iskra Bożego Miłosierdzia na ulicach miast Diecezji Łowickiej
Wierni z diecezji włączyli się w ogólnoświatową akcję Iskra Bożego Miłosierdzia polegającą na wspólnym odmawianiu Koronki do Bożego Miłosierdzia w miejscach publicznych.

25 września 2016
XVII Piesza Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli Diecezji Łowickiej
W sobotę 24 września pod hasłem "Oto Matka twoja" do Puszczy Mariańskiej z kościoła na Rawce wyruszyła Piesza Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli. Wzięło w niej udział rekordowa ilość osób.

11 września 2016
Ks. bp Józef Zawitkowski uhonorowany za upowszechnianie i ochronę dóbr kultury ludowej
10 września na Starym Rynku w Łowiczu odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowych tablic w postaci łowickich wycinanek przykrytych hartowanym szkłem. Pod wycinankami znajdują się nazwiska uhonorowanych osób i instytucji w dwóch kategoriach - twórczość ludowa oraz upowszechniania i ochrony dóbr kultury ludowej. W tym roku swoją "gwiozdę" odsłonił m.in. bp Józef Zawitkowski.

Data aktualizacji: 2016-09-30