Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
7 grudnia 2014
Srebrny Jubileusz Biskupa Alojzego
W Eucharystii jubileuszowej w bazylice katedralnej w Łowiczu uczestniczyło 14 arcybiskupów i biskupów, rzesza kapłanów, siostry zakonne, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych. Wśród osób dziękujących za lata posługi biskupa seniora byli także klerycy łowickiego WSD, a także rodzina i przyjaciele.

30 listopada 2014
Uroczysta Msza św. w intencji Biskupa Andrzeja
O godz. 18.00 w katedrze łowickiej sprawowana była uroczysta Msza św. w intencji Solenizanta, ks. bpa Andrzeja Franciszka Dziuby. W modlitwie oprócz Biskupów Seniorów, licznie zgromadzonego duchowieństwa, osób konsekrowanych i diecezjan udział wzięli przedstawiciele Rycerstwa Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.

19 listopada 2014
Promocje lektorskie
​W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu odbyła się promocja lektorska. W niedzielę 16 listopada na Mszy św., której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, otrzymało ją 96 ministrantów. Każdy z nich przed ordynariuszem łowickim wyraził gotowość sumiennego wypełniania zadań lektora.

Data aktualizacji: 2014-12-18