Mapa serwisu Książka teleadresowa Mapa diecezji Wyślij kartkę Dodaj do ulubionych Kontakt Strona główna Książka telefoniczna Mapa Diecezji
Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne 
20 maja 2015
360. Piesza Pielgrzymka Łowicka już w drodze
Po porannej Mszy św. w kościele ss. bernardynek w Łowiczu, w poniedziałek 18 maja do Częstochowy wyruszyła jedna z najstarszych pieszych pielgrzymek. Już po raz 360. mieszkańcy ziemi łowickiej idą podziękować Matce Bożej za opiekę i prosić o potrzebne łaski.

›››

17 maja 2015
Święcenia diakonatu w Bazylice katedralnej
W sobotę 16 maja bp Józef Zawitkowski udzielił w łowickiej bazylice katedralnej święceń diakonatu Mateuszowi Wojtczakowi, alumnowi V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Obrzęd odbył się podczas Mszy św., w której uczestniczyła wspólnota seminaryjna z rektorem ks. dr. Sławomirem Wasilewskim. Obecna była też najbliższa rodzina nowo wyświęconego diakona oraz wierni z parafii św. Katarzyny w Witoni, z której się wywodzi.

›››

4 maja 2015
Obchody 3 maja z udziałem Ordynariusza
Wierni w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja wraz z biskupem ordynariuszem, władzami miasta i powiatu w asyście pocztów sztandarowych szkół, organizacji oraz stowarzyszeń działających na terenie Łowicza oddali hołd ojczyźnie. Zgromadzeni w bazylice katedralnej modlili się w intencji Polski i walczących o jej wolność na przestrzeni dziejów.

›››

Archiwum
Liczba odwiedzin: 5685401
Data aktualizacji: 2015-05-21
P®esto