Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
21 lutego 2015
Turniej Finałowy XI GP Diecezji Łowickiej w kategorii "Open"
W dniu 21 lutego w Hali OSiR w Łowiczu odbył się turniej finałowy. I w tym roku puchar Biskupa Diecezjalnego wywalczyła drużyna z parafii pw. Świętego Ducha w Łowiczu, II miejsce parafia Witonia, III Parafia Bełchów.

4 lutego 2015
Dzień Życia Konsekrowanego
W święto Ofiarowania Pańskiego, w które przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, w katedrze łowickiej odbyła się uroczysta Msza św., połączona z odnowieniem ślubów przez osoby żyjące według rad ewangelicznych. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, z którym modlitwy za osoby konsekrowane zanosili także biskup emeryt Józef Zawitkowski i kilkunastu kapłanów. Eucharystię poprzedziła modlitwa pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

7 stycznia 2015
Orszak Trzech Króli w Diecezji Łowickiej
W uroczystość Objawienia Pańskiego odbył się w wielu miejscach nasze Diecezji Orszak Trzech Króli. Najstarszy, bo mający już tradycje od 2012 roku, wyruszył ulicami Kutna. Biskup Ordynariusz uczestniczył w Orszaku w Łowiczu.

Data aktualizacji: 2015-02-26