Aktualności Diecezjalne
Diecezja Łowicka ›› Aktualności Diecezjalne
2017-09-11
Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Łowiczu w wielkim uwielbieniu Boga.
W pierwszą sobotę września łowickie błonia rozbrzmiały dźwiękami uwielbienia. Wielki koncert, podczas którego ponad 500 młodych osób z całej diecezji oddało hołd Najwyższemu, był pierwszym Diecezjalnym Spotkaniem Młodych.
Podczas koncertu dla młodzieży zagrał Grzegorz Kloc, Dobromir MAK Makowski, Lena i Maciej Durlak z duetu „Jedno ciało” oraz reaktywowany po 8 latach zespół kapłanów „Spes Nostra”. Każdy z artystów oprócz wspaniałego koncertu dał także świadectwo swej wiary, które wywołały wiele emocji. Młodzież przez cały czas był a zaangażowana w tworzenie wydarzenia, śpiewała wspólnie z artystami.

Punktem kulminacyjnym spotkania była Eucharystia, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Ordynariusz diecezji w słowie skierowanym do zgromadzonych wiernych podkreślił siłę młodości w działaniu i życiu Kościoła. Ksiądz biskup zachęcił także młodych do odważnego działania i wkroczenia droga Chrystusa, która często wiedzie pod prąd. – Młodzi, nie zrażajcie się przeszkodami, barierami krzywymi minami. Walczcie o swoje pomysły, inicjatywy, szukajcie sposobów, by je realizować i w ten sposób codziennie głosić orędzie Chrystusa – mówił bp Dziuba. Kolejne spotkanie młodych już za rok.

Tekst i zdjęcia Magdalena Gorożankin

[Galeria zdjęć]